Produkty

PRZENOŚNIK TAŚMOWY POWIERZCHNIOWY

W wielu branżach istnieje konieczność przenoszenia ładunków, towarów i materiałów. Bardzo często firmy nie są wyposażone w odpowiednie rozwiązania i urządzenia, które mogłyby im to ułatwić. Tymczasem fizyczne przenoszenie towarów czy materiałów jest nie tylko nieefektywne, ale również bardzo męczące. Warto więc zastanowić się nad zmianą.

Rozwiązaniem, które może pomóc twojej firmie, jest transporter taśmowy jaki znajdziesz w ofercie MIFAMA OPA CARBO. To nowoczesne urządzenie wykonane z najwyższej jakości materiałów, które znaleźć może zastosowanie w wielu różnych branżach. Już dziś zapoznaj się więc z naszą ofertą przenośników taśmowych i zadbaj o efektywność i bezpieczeństwo pracy.

PRZENOŚNIK TAŚMOWY POWIERZCHNIOWY

Transport materiałów sypkich i ładunków drobnicowych

Podajniki taśmowe powierzchniowe, które oferujemy naszym klientom, to urządzenia, które sprawdzą się w przewożeniu bardzo wielu rodzajów towarów. Przede wszystkim mogą być to najróżniejsze ładunki drobnicowe. Właśnie dlatego nasze przenośniki taśmowe bardzo często wykorzystywane są w firmach produkcyjnych i zakładach przetwórstwa.

To jednak nie wszystko. Przenośnik taśmowy nadaje się bowiem również do przenoszenia materiałów sypkich, takich jak kruszywa, ziarno, materiały budowlane, pellet czy węgiel. Zastosowanie naszych przenośników jest zatem bardzo szerokie i różnorodne. Jeśli więc twoja firma zajmuje się pracami wymagającymi transportu towarów - warto zastanowić się nad zakupem przenośnika.

Pod jakimi kątami mogą pracować nasze przenośniki taśmowe?

Potrzeby naszych klientów są różne - jednym zależy na tym by przemieścić towar poziomo, inni transportując materiały potrzebują umieścić je na wysokości. Dlatego też oferowane przez nas przenośniki taśmowe skonstruowane zostały tak, by spełniać wszystkie te oczekiwania i ułatwiać pracę. Sprawdźmy więc pod jakimi kątami mogą pracować.

Pierwszym rozwiązaniem, co oczywiste, jest transport poziomy, po prostej linii. Jeśli jednak zależy ci na uniesieniu materiałów i towarów wyżej, możesz ustawić przenośnik taśmowy pod kątem pochylenia do 16° z taśmą progową pod kątem pochylenia do 60° zaś z taśmą kieszeniową nawet do 90°. Słowem, przenośnik ten możesz w pełni dopasować do swoich potrzeb i rodzaju wykonywanej pracy.

Zalety przenośników taśmowych

Przenośniki taśmowe mają wiele zalet. Przede wszystkim jest to wszechstronność zastosowania, solidność i stabilność. Są urządzeniami bezpiecznymi, które znacząco zwiększają efektywność prac. Pracują sprawnie i szybko, są także bezawaryjne, dzięki zastosowanych w nich materiałach. Co więcej, ich obsługa nie jest trudna.

W przypadku naszej oferty zaletą przenośników taśmowych jest również ich konkurencyjna cena, dzięki której możesz sporo zaoszczędzić. Jeśli więc zastanawiasz się jaki rodzaj urządzeń transportujących wybrać - postaw na przenośniki taśmowe. Z pewnością spełnią one bowiem wszystkie twoje oczekiwania i pozwolą pracować w bezpiecznych warunkach.

Wady przenośników taśmowych

Mówiąc o zaletach przenośników taśmowych nie sposób nie zastanowić się również nad wadami takiego rozwiązania. Co możemy o nich powiedzieć? Przede wszystkim przenośniki taśmowe to urządzenia, które nie sprawdzą się w przypadku każdego towaru lub materiału - ciecze, materiały gorące oraz mogące zetrzeć powierzchnię nośnika niestety nie mogą być transportowane za ich pomocą.

To jednak nie wszystko. Warto również pamiętać o tym, że przenośniki te nie zapewniają szczelności, nie chronią więc przed gazami lub pyleniem. Co więcej, ich rozmiary sprawiają, że nie można postawić ich wszędzie. Dla wielu osób problemem jest także fakt, że zapewniają one jedynie prostoliniowe odcinki przenoszenia materiałów i towarów.

Budowa przenośników taśmowych nie wymaga specjalistycznych prac ani zezwoleń

Mówiąc o przenośnikach taśmowych powierzchniowych warto wspomnieć o tym, że jest to rodzaj urządzenia, które wyróżnia się bardzo zwartą i prostą budową, a także dużą pewnością ruchową. To nowoczesna konstrukcja, która zapewnia pełnię bezpieczeństwa podczas transportowania towarów i materiałów sypkich. Dzięki temu nie wymaga specjalistycznych zezwoleń.

Aby rozpocząć korzystanie z przenośnika taśmowego nie musimy mieć więc doświadczenia, kursów czy szkoleń. Zazwyczaj wystarczy kilka prostych informacji i wskazówek, by pracownicy bez żadnych trudności poradzili sobie z pracą za pomocą przenośnika. Przekonało się o tym już wielu zadowolonych klientów naszej firmy, którzy wdrożyli u siebie to rozwiązanie.

Przenośniki taśmowe mogą pracować jako przenośniki rewersyjne

W tym miejscu warto zaznaczyć, że przenośnik taśmowy, jaki oferujemy naszym klientom, z powodzeniem może działać jako przenośnik rewersyjny, a więc działający w obu kierunkach. Dzięki temu doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie towary i produkty muszą być transportowane w obie strony. Już dziś zapoznaj się więc z naszą ofertą przenośników i zacznij pracować efektywnie.

Karta produktu
Pobierz PDF