Produkty

PRZENOŚNIKI KUBEŁKOWE TAŚMOWE

Każdy, kto pracuje na wysokościach, wie, że jednym z największych problemów jest radzenie sobie z transportowaniem produktów do góry. Bardzo często wysypują się one stanowiąc realne zagrożenie lub zanieczyszczają środowisko, wpływając na nasze zdrowie. Co więcej, samodzielne wnoszenie produktów na wysokość jest bardzo męczącą pracą fizyczną, która zajmuje dużo czasu.

Warto więc zdecydować się na zakup rozwiązania, które sprawi, że transport pionowy stanie się znacznie łatwiejszy i bezpieczniejszy. Wśród dostępnych urządzeń na szczególną uwagę zasługują przenośniki kubełkowe, zwane również elewatorami. W ofercie naszej firmy znajdziesz je w dobrej, przystępnej cenie. To urządzenie, które z pewnością spełni twoje oczekiwania.

Pionowy transport materiałów sypkich, pylastych oraz drobno i średniokawałkowych

Zastanawiasz się pewnie jaki rodzaj materiałów i produktów można transportować za pomocą przenośników kubełkowych. Odpowiedź jest prosta - to rozwiązanie idealnie sprawdza się w przypadku materiałów sypkich i pylastych. Ponadto transportować możesz również produkty drobnoziarniste, drobno i średniokawałkowe.

Dzięki temu przenośniki taśmowe kubełkowe mogą służyć nam do przewożenia artykułów spożywczych (np. mąki i ziaren), materiałów budowlanych (cement, wapno, żwir) a także opału (miał węglowy, pellet, ścinki biomasy). Zastosowanie przenośników kubełkowych jest więc naprawdę szerokie. Nic więc dziwnego, że cieszą się popularnością w wielu branżach i dziedzinach.

Przenośniki kubełkowe nie nadają się do transportu materiałów o dużej zawartości wilgoci, lepkich oraz trudno zsypujących

Niestety, nie zawsze przenośniki kubełkowe nadają się do wykorzystania. W przypadku substancji, które posiadają dużą zawartość wilgoci, nie uda nam się z nich korzystać. Podobnie w przypadku produktów lepkich, klejących oraz trudno zsypujących się. Przyczepiają się one bowiem do powierzchni kubełków do podajnika, co utrudnia ich wykorzystanie.

Dlatego też, jeśli pracujesz w branży, w której konieczny jest transport wody, betonu lub innych substancji mokrych i lepkich - musisz poszukiwać innych rozwiązań. Na szczęście kilka z nich możesz znaleźć w ofercie naszej firmy. Zachęcamy więc do zapoznania się z nią. Wierzymy, że bez trudu znajdziesz urządzenie, dzięki któremu praca będzie znacznie bardziej efektywna.

Budowa przenośników kubełkowych

Sprawdźmy więc, z czego zbudowane są przenośniki kubełkowe. W przypadku podajników taśmowych (a takie właśnie mamy w swojej ofercie) możemy wyróżnić maszt, elementy nośne, czyli kubełki przenośnika oraz cięgno taśmowe i głowicę. Całość zaś przykryta jest szczelną obudową, dzięki której pylenie podnoszonych lub opuszczanych towarów nie stanowi problemu.

W przypadku naszych przenośników kubełkowych zastosowane zostały materiały najwyższej jakości, dzięki czemu są one wytrzymałe i solidne. Na uwagę zasługuje szczególnie taśma ciągnąca, która odporna jest na zerwania oraz przetarcia. Możesz więc mieć pewność, że korzystanie z naszych przenośników kubełkowych jest w pełni bezpieczne. Przekonało się o tym już wielu zadowolonych klientów.

Obsługa przenośników kubełkowych

Obsługa przenośników kubełkowych nie jest trudna - poradzi sobie z nią nawet osoba bez doświadczenia. Wszystko czego potrzebujemy to umieszczenie materiału, jaki chcemy przetransportować na górę, w dolnej części obudowy. Kolejny krok to uruchomienie podajnika. Przemieszczające się kubełki samoczynnie napełniają się materiałem i są ciągnięte do góry.

W górnej części obudowy znajduje się specjalny otwór, który umożliwia pod działaniem siły ciężkości i siły odśrodkowej odprowadzenie transportowanego materiału. To spora oszczędność czasu i energii. Nie dziwi więc fakt, że taśmowe przenośniki kubełkowe cieszą się tak dużą popularnością. Pozwalają bowiem przenieść duże ilości materiału w bardzo krótkim czasie i bez większego wysiłku.

Oferowane przez nas przenośniki kubełkowe są wyjątkowo wytrzymałe

Każdy wie doskonale, że w przemyśle liczy się trwałość i długa żywotność urządzeń. Dlatego też dbamy o to, by podajniki kubełkowe, które oferowane są przez firmę MIFAMA OPA CARBO, spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Możesz więc mieć pewność, że wybierasz urządzenie, które sprawdzi się podczas codziennej pracy.

Wysokiej jakości obudowa, solidne i pojemne kubełki przenośnikowe, a także nowoczesny rodzaj napędu w połączeniu z zastosowaniem wytrzymałych materiałów sprawiają, że oferowane przez nas przenośniki kubełkowe są wyjątkowo wytrzymałe. Z pewnością więc posłużą twojej firmie przez długi czas, zapewniając komfort i bezpieczeństwo pracy.

Zalety przenośników kubełkowych

Wśród zalet przenośników kubełkowych wymienić możemy między innymi fakt, że pomagają one w przenoszeniu produktów nawet na bardzo duże wysokości. Co więcej, doskonale sprawdzają się w przypadku produktów pylących - posiadają bowiem obudowę, która chroni pracowników i środowisko przed zanieczyszczeniami. Mają również dość niskie zapotrzebowanie na energię.

PRZENOŚNIKI KUBEŁKOWE TAŚMOWE
Karta produktu
Pobierz PDF